Opublikowano

Biały kościół

BIAŁY KOŚCIÓŁ NA ANTOKOLU

 

KOŚCIÓŁ POD WEZWANIEM ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA W WILNIE JEST JEDNYM Z NAJPIĘKNIEJSZYCH KOŚCIOŁÓW BAROKOWYCH W EUROPIE. BUDOWĘ ROZPOCZĘTO W 1668,  A KONSEKROWANO ŚWIĄTYNIĘ W 1701 ROKU.

FUNDATOREM BYŁ HETMAN LITEWSKI KAZIMIERZ PAC. ARCHITEKTEM JAN ZAOR Z KRAKOWA, A DEKORATORAMI WNĘTRZ WŁOSCY ARTYŚCI P.PERTI I G.M. GALLI.

STWORZYLI ONI NIEPOWTARZALNE BAROKOWE WNĘTRZE, UNIKALNE W SKALI ŚWIATOWEJ, UMIESZCZAJĄC NA ŚCIANACH I SKLEPIENIU PONAD DWA TYSIĄCE BIAŁYCH STIUKOWYCH RZEŹB I PŁASKORZEŹB.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI.

Opublikowano

Katarzyna Węglicka z lekcjami w głogowskich placówkach oświatowych

KATARZYNA  WĘGLICKA Z LEKACJAMI W GŁOGOWSKICH PALCÓWKACH OŚWIATOWYCH

      26 listopada br. w Przedszkolu Publicznym Nr 3 przeprowadziła ona pogadankę literacką z dziećmi. W trakcie prowadzonych zajęć wymyślono bajkę pt. „Kejcik Wędrowniczek”. Bohater bajki wędrował przez świat i nad morzem spotkał rekina o imieniu Reksio z którym się zaprzyjaźnił. Wspólnie poszukiwali skarbów ukrytych przez piratów. Oglądali zamek o czterech wieżach i podczas tej podróży przeżywali wspólnie różne przygody.

Następnie zostały przeprowadzone lekcje w SP Nr 2, SP 9 im. Polskich Odkrywców i ZSSiB im. Leonarda da Vinci. Młodzieży przedstawiono prezentacje pt. „Literackie szlaki na Kresach” w której zostały przedstawione historie ludzi związanych z literaturą polską, urodzonych na dawnych ziemiach wschodnich jak również i tych, którzy tam pracowali.

W spotkaniach uczestniczyli również,  Marzena Woronow – Wydawca oraz Kolega Piotr Paliszkiewicz z Stowarzyszenia „Głogowska Edukacja Kresowa.

Zapraszamy na relację fotograficzną ze spotkań.