Spotkanie w formule on-line z Andrzejem Fiodorukiem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z ADRZEJEM FIODORUK, 9 grudnia, w czwartek, godz. 20:00. Spotkanie odbędzie się w formule online na naszym FB.
Andrzej Fiedoruk – socjolog i historyk. Urodził się i wychował w Białymstoku. Debiutował książką „Kuchnia podlaska w recepturach i rozhoworach opisana”.
Jeden z recenzentów określił go mianem kucharza-publicysty. W dorobku posiada kilkadziesiąt wydanych książek, w tak znanych wydawnictwach jak Muza – seria „Swojskie jadło”, czy Zysk i s-ka, gdzie ukazały się tytuły poświęcone kuchni kresowej, a także kuchniom naszych wschodnich sąsiadów (Białoruś, Ukraina, Litwa).
Publikuje również na łamach „Polityki” i „Gazety Wyborczej”. W cyklu gawęd „Kipi kasza, kipi groch” na antenie Radia Białystok prezentował historię jedzenia i pokarmów na świecie.
W 2006 roku ukazała się pierwsza próba prozatorska Fiedoruka Białostockie smaki. W roku 2012 w uznaniu wybitnych zasług w dziedzinie kulinarnej, tablica z jego nazwiskiem umieszczona została w Alei Gwiazd Sztuki Kulinarnej w Ostrzeszowie.
Andrzej Fiedoruk to współautor książki „Święta Bożego Narodzenia. Praktyczny przewodnik”, gdzie opisywane są polskie obyczaje , kolędy i wigilijne wspomnienia. Książka w praktyczny i przystępny sposób wprowadza w świat Wigilii i świat Bożego Narodzenia. W duchu polskiej tradycji opisuje przygotowania do tego, by świąteczne dni upłynęły w miłej rodzinnej atmosferze.
Autorzy opowiadają o wigilijnych i bożonarodzeniowych obyczajach. Podają przepisy na tradycyjne potrawy wigilijne, opisują, w jaki sposób nakryć stół do wieczerzy. W książce można znaleźć też dokładny scenariusz przebiegu wigilijnego wieczoru i teksty modlitw. Dodatkową atrakcją jest zbiór kolęd oraz opis Wigilii autorstwa Władysława Stanisława Reymonta, fragmenty kresowego pamiętnika, a także opowieść o własnych świętach znanego na całym świecie najlepszego polskiego bramkarza Jerzego Dudka.
Andrzej Fiedoruk w roku 2020 gościł w Głogowie na spotkaniu autorskim w MBP pt. „Kuchnia kresowa – mity i rzeczywistość” oraz spotkał się z uczniami warsztatów ZSE im. Jana Pawła II, gdzie opowiedział o swojej twórczości autorskiej w temacie kulinarnym.

Podobne