W dniu 6 stycznia 2024 roku w siedzibie Biblioteki Publicznej Urzędu Miasta Zbaraž odbyło się spotkanie Polskiego Towarzystwa Kulturalno-Oświatowego „Zbaraž”, poświęcone cyklowi świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, podczas którego uczestnicy kolędowali, czytali książkę (Anna Kateryna Emmerich „Życie Najświętszej Maryi Panny” w języku polskim), omawiali swoją działalność w zeszłym roku i planowali przyszłość.

Towarzystwo gratuluje Bibliotece z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, dziękuje za gościnę i wręcza bibliotekarzom prezent z Bolesławca (miasta partnerskiego Zbaraża). Pozdrawiamy również wszystkich mieszkańców Zbarża i okolic oraz wszystkich naszych przyjaciół.

Serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom z Polski za wsparcie w trudnych chwilach, za prawdziwą przyjaźń i ciepłe relacje rodzinne. Szczególne podziękowania składamy członkom Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Bolesławiec (prezes Barbara Smoleńskaa). Dziękuję również bardzo za wsparcie Głogowska Edukacja Kresowa (Jerzy Akielaszek, Piotr Paliszkiewicz, Jan Walczak…). Szczególne podziękowania dla grupy wolontariuszy z Wrocławia akcji Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia (Danuta Kraśnickaa, Dariusz Hurkała…). Serdecznie dziękujemy przyjaciołom z Głubczyce, Krakowa, Bytomia i innych miast.

Ale to nie pierwszy raz, kiedy za pośrednictwem partnerskiego miasta Bolesławca otrzymujemy prezenty dla Zbaraża z Polski i innych krajów. Wielkie dzięki. Dziękujęmy za życzenia świąteczne i czekoladki, za lata wspólnej pracy, za przyjaźń i ciepłe relacje rodzinne. Wierzymy, że tak ciepłe relacje będą kontynuowane w przyszłości.

Wszystkim naszym przyjaciołom życzymy zwycięstwa dobra nad złem, pokoju, zdrowia, szczęścia, pomyślności i opieki Bożej.

Piotr Bajdecki
Polskie Towarzystwo Kulturalno – Oświatowe «Zbaraż»