9 grudnia w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie odbyło się spotkanie autorskie z dr. Bogusławem Koselem – współautorem książki pt. „W cieniu Puszczy Białowieskiej”, historykiem zajmującym się polityką represji władz sowieckich i niemieckich na okupowanych terytoriach Polski i Państw Bałtyckich. Spotkanie poprowadził Andrzej Rogowski. Był to bardzo ciekawy wykład opowiadający o dziejach Puszczy Białowieskiej w latach 1920-1939.

Prelekcji wysłuchała m.in. młodzież z I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie, II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Głogowie, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie oraz uczniowie z kierunku Technik Leśnik z Zespół Szkół Przyrodniczych i Branżowych Głogowie.

W trakcie spotkania Zespół Szkół Przyrodniczych otrzymał książki o tematyce leśnej oraz książki autora przekazane przez OKL w Głuchowie, za co serdecznie dziękujemy. Panie Leśnik – Elżbieta Liszczyńska i Anna Świerzowska z Nadleśnictwa Lubin zaprezentowały także sygnały myśliwskie.