14 marca, o godz. 17:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie przy ul. Jedności Robotniczej 15 odbędzie się spotkanie autorskie z Jędrzejem Majką, promujące książkę pt. „Podróże ze smakiem, czyli jak przyprawy zmieniają świat”. Zaprasza Stowarzyszenie „Głogowska Edukacja Kresowa”.

Poszukiwanie nieznanych smaków w nowym miejscu to najbardziej fascynujące zajęcie podczas podróży. A historia przypraw to historia pełna zwrotów akcji i intryg, z wielkimi pieniędzmi w tle. Podróżnicy porzucali swoje dotychczasowe życie i zwabieni zapachem przypraw, sławy i fortuny ruszali w świat.

Która przyprawa jest najstarsza a która najdroższa? Dlaczego wanilia przez dziesięciolecia nie owocowała poza Meksykiem? Jak w ciągu wieków podrabiano przyprawy i co groziło za ten czyn?

O autorze:

Jest autorem książek podróżniczych, przewodników i albumów fotograficznych. O zmieniającym się świecie i podróżowaniu opowiadam w programach telewizyjnych i radiowych oraz podczas spotkań w bibliotekach i ośrodkach kultury. Jako ekspert podróżnik-kulinarny występuje w programie „Pytanie na Śniadanie” a od października 2021 r. prowadzi program telewizyjny „Na tropie przypraw” (4 sezony).

www.jedrzejmajka.pl
instagram: jedrzejmajka.pl