P R E M I E R A    23 MARCA 2023 r.

JOANNA NOWAK „ECHA PRZYSZŁYCH DNI”

KSIĄŻKA PRZEKAZANA PRZEZ WYDAWNICTWO „ REPLIKA „

POD PATRONATEM MEDIALNYM STOWARZYSZENIA „ GŁOGOWSKA EDUKCJA KRESOWA” Zapraszamy na spotkanie autorskie z Joanną Nowak w dniu 23 marca 2023 r  ( czwartek)  godz. 17:00 MBP im. Galla Anonima. Spotkanie poprowadzi Zuzanna Bojanowska.

Joanna Nowak, absolwentka administracji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pisarka z zamiłowania, księgowa z zawodu. Zadebiutowała w 2020 roku. Pisze powieści obyczajowe, których fabuła osnuta jest wokół problemów dnia codziennego.Miłośniczka dobrej książki, zwłaszcza polskich autorów i smakowitej kuchni, głównie meksykańskiej i włoskiej. Uwielbia psy i koty. Pochodzi ze Strzelna, niewielkiej miejscowości na Kujawach, do którego powraca w wolnych chwilach. Mieszka i pracuje w Poznaniu.

Link do strony:

Kto przyjaciel, kto wróg.

Pierwszy tom sagi „Podróż wołyńska” p.t. „Echa przyszłych dni” opowiada o skomplikowanych dziejach członków rodziny Stawińskich, a także ich ukraińskich sąsiadów, zamieszkujących wieś położoną nieopodal Łucka w dawnym województwie wołyńskim. Bohaterów poznajemy w 1933 roku, kiedy Helena Stawińska rodzi martwe dziecko. Jej mąż, Zygmunt, wściekły na akuszerkę, nie bacząc na nic, w środku nocy wyrzuca ją na mróz. Nikt nawet nie przypuszcza, że to wydarzenie położy się cieniem na losach rodziny i bardzo skomplikuje wszystkim życie. Kłamstwa, intrygi, sekrety, nieodwzajemniona miłość, przegapione szanse i wzajemne urazy blakną wraz z wybuchem wojny. Za to pojawiają się nowe problemy, które w obliczu antypolskich nastrojów na Wołyniu i aktów agresji ze strony Ukraińców jednoczą bohaterów i uczą ich rozpoznawać kto przyjaciel, kto wróg.

Niezwykle poruszająca historia o sekretach rodzinnych i wielkich namiętnościach na tle zawieruchy wojennej. Od tej powieści trudno się oderwać. Serdecznie polecam!

Edyta Świętek, autorka sag Spacer Aleją Róż, Grzechy młodości i Niepołomice.