Przeczytajcie… tak pisał o nas Instytut Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego:

„Dziś członkowie zespołu wolontariuszy zaangażowanych w realizację projektu „Cmentarz w Wikszanach – dokumentacja terenowa polskiego dziedzictwa kulturowego w Rumunii” spotkali się z młodzieżą szkół średnich w Głogowie.

???? Zespół odwiedził dwie głogowskie placówki: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego i Zespół Szkół Politechnicznych.

????????‍????????????‍???? Instytut Socjologii UZ, który jest partnerem tego projektu, reprezentowali @Weronika Grajnert (III rok socjologii), @Aneta Krawczyk (I rok projektowania społecznego), Corpade Alexandru (praktykant Erasmus+ z Universitatea „1 Decembrie 1918” Alba Iulia) oraz dr Magdalena Pokrzyńska.

???? Były to kolejne z całego cyklu spotkań mających na celu podzielenie się doświadczeniami płynącymi z tego przedsięwzięcia.

????️ Relację z wcześniejszych spotkań i z działań w ramach projektu można obejrzeć na stronie Głogowska Edukacja Kresowa

Projekt, dofinansowany ze środków Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą „Polonika”, realizuje Stowarzyszenie Głogowska Edukacja Kresowa w partnerstwie z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Zielonogórskiego i Związkiem Polaków w Rumunii.”

8.11.23r.