W wtorek, 25 października, o godz. 17:00, w MBP Głogów, im. Galla Anonima przy ul. Jedności Robotniczej 15 będziemy gościli Marka A. Koprowskiego – pisarza, dziennikarza, publicystę, historyka. 

To autor ponad pięćdziesięciu książek. Laureat nagrody „Polcul Foundation Limited” za działalność na rzecz utrzymania kultury polskiej na Wschodzie (2007), Nagrody im. Oskara Haleckiego za „Najlepsza książka popularnonaukową poświęconą historii Polski w XX wieku” (2013), uhonorowany Medalem Mickiewicz-Puszkin przyznawanym przez Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód za propagowanie kultury polskiej na Wschodzie. 

Członek Stowarzyszenia Polska-Wschód, a od początku lat 90. Stały współpracownik Południowo-Wschodniego Instytutu Naukowego w Przemyślu. Odbył około 150 podróży po krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Plony tych wypraw opublikował w postaci kilku tysięcy artykułów i reportaży. Nakładem Wydawnictwa Replika ukazały się m.in. jego książki „Bestie Bandery” i szereg wspomnieniowych tomów z cyklu Wołyń oraz integralnie związane z tą tematyką opracowania Akcja „Wisła” i „Łuny na Wschodzie”. 

Spotkanie poprowadzi Dariusz Andrzej Czaja.

Zapraszamy, wstęp wolny.